3 IZBOVÝ BYT, HVIEZDOSLAVOV

Priestranný trojizbový byt sa nachádza v  jednom zo satelitov Bratislavy. Byt je navrhovaný pre mladý pár, v jednoduchom, praktickom štýle. Dôraz bol kladený aj na nízke náklady na zariadenie a účelovosť. Interiéru dominuje drevo a farby v odtienoch bielej, šedej a čiernej. Farebne priestor oživujú obrazy, doplnky a izbové rastliny. Celkovo priestor pôsobí harmonicky a nerušivo.

 

Obytnej zóne bytu dominuje priestranná kuchynská linka s ostrovčekom a maximalizovanou pracovnou plochou. Na ostrovček nadväzuje rozkladací jedálenský stôl, ktorý umožňuje flexibilitu využitia na každodenné stolovanie aj na pohostenie väčšej skupiny ľudí. Obývací priestor definuje priestranná rohová sedačka a zútuľňuje koberec s bielo-čiernym vzorom. Ako náhrada klasickej obývacej steny je použitá otvorená policová sústava, v ktorej vyniká knižná zbierka obyvateľov.

Zariadenie spáľne tvorí posteľ s jednoduchým rámom z borovicového dreva a veľká šatníková skriňa. Na steny bola použitá sivá farba, ktorá priestoru dodala ukľudňujúcu atmosféru.

Tretie izba je momentálne využívaná ako pracovňa. V zariadení sa opäť objavuje motív dreva a biela farba. Pracovný stol je tvorený z dvoch častí, fixný stôl so stolným počitačom a stôl na kolieskach, ktorý umožňuje variabilitu priestoru, napríklad pre prácu vo dvojici.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now