top of page

3 IZBOVÝ BYT, HVIEZDOSLAVOV

low cost living room, z2 architekti, living room, black and white living room
3-izbovy byt hviedoslavovo

Priestranný trojizbový byt sa nachádza v  jednom zo satelitov Bratislavy. Byt je navrhovaný pre mladý pár, v jednoduchom, praktickom štýle. Dôraz bol kladený aj na nízke náklady na zariadenie a účelovosť. Interiéru dominuje drevo a farby v odtienoch bielej, šedej a čiernej. Farebne priestor oživujú obrazy, doplnky a izbové rastliny. Celkovo priestor pôsobí harmonicky a nerušivo.

 

Obytnej zóne bytu dominuje priestranná kuchynská linka s ostrovčekom a maximalizovanou pracovnou plochou. Na ostrovček nadväzuje rozkladací jedálenský stôl, ktorý umožňuje flexibilitu využitia na každodenné stolovanie aj na pohostenie väčšej skupiny ľudí. Obývací priestor definuje priestranná rohová sedačka a zútuľňuje koberec s bielo-čiernym vzorom. Ako náhrada klasickej obývacej steny je použitá otvorená policová sústava, v ktorej vyniká knižná zbierka obyvateľov.

Zariadenie spáľne tvorí posteľ s jednoduchým rámom z borovicového dreva a veľká šatníková skriňa. Na steny bola použitá sivá farba, ktorá priestoru dodala ukľudňujúcu atmosféru.

Tretie izba je momentálne využívaná ako pracovňa. V zariadení sa opäť objavuje motív dreva a biela farba. Pracovný stol je tvorený z dvoch častí, fixný stôl so stolným počitačom a stôl na kolieskach, ktorý umožňuje variabilitu priestoru, napríklad pre prácu vo dvojici.

obyvacka, cierno biela obyvacka, low cost living room, z2 architekti, living room, black and white living room
cierno biela kuchyna,z2 architekti,kuchyna, black and white kitchen
spaľňa, z2 architekti, low cost bed room, bed room
pracovňa, z2 architekti
bottom of page